Postet nga: abelard tahiri

Abelard Tahiri e pranon publikisht: Kemi pasur sugjerime që të amnistohen krimet e luftës

Ish-ministri i Drejtësisë dhe ish-deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, e ka pranuar se bashkësia ndërkombëtare ka tentuar ta bllokojë zbardhjen e krimeve të luftës së ...

Tahiri refuzon të komentojë vendimin e Thaçit për faljen e dënimit për Shpresim Ukën dhe Bekim Sylën

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka refuzuar të komentojë vendimin e ish-presidentit Hashim Thaçi për faljen e dy të dënuarve të rastit “Bllaca”, Shpresim Ukës ...

Manaj: Abelard Tahiri në Komision e mbështeti Projekt-kodin civil e në Kuvend jo

Ish-deputeti i LDK-së dhe ish-kryetari i Komisionit për Legjislacion, Shkëmb Manaj, tha se deputetët e PDK-së, më konkretisht, ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, nuk e ka ...

Selimi: LDK me të dy duart ka ndërhyrë në sistemin e drejtësisë

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ka deklaruar se ka qenë kundër shuarjes së Task-Forcës Anti-Korrupsion.

Ish-ministri i Drejtësisë: Pasuria që duhet konfiskuar është jashtë Kosovës

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në debatin për drejtësi në ‘Kallxo Pernime’ ka deklaruar se pasuria që duhet konfiskuar dhe hetuar për persona të ndryshëm ë...

Abelard Tahiri: Shuarja e Task-Forcës Anti-Korrupsion i ka dhënë një goditje prokurorisë

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në debatin për drejtësi në ‘Kallxo Përnime’ ka komentuar shuarjen e Departamentit Special Anti-Korrupsion nga ana e Qeverisë Hoti.

Deputeti i PDK-së komenton rrëzimin e Qeverisë Hoti nga Kushtetuesja

Deputeti nga radhët  e Partisë Demokratike të Kosovës, Ableard Tahiri ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Qeverisë së Avdullah Hoti.

PDK: Rezultati i zgjedhjeve të 2019 e ka bërë 2020 vit të rëndë për shoqërinë

Partia Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të 2019 si arsye që ky vit ka qenë i rëndë për shoqërinë në ...