Postet nga: abelard tahiri

Abelard Tahiri pozitiv me COVID-19

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Deputetët në mesnatë përplasen për arsim e drejtësi

Deputeti nga radhët e PDK-së, Abelard Tahiri dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi janë përfshirë në akuza gjatë seancës së Kuvendit.

Abelard Tahiri: Qeveria Hoti, koalicion i interesave të bëme

Ish ministri i Drejtësisë, tash deputet i PDK-së, Abelard Tahiri, përmes një shkrimi në ‘Facebook’ ka kritikuar Avdullah Hotin dhe koalicionin që po synon krijimin e qeverisë së ...

Abelard Tahiri: Qeverisë Kurti i ka humbur rruga në oborr

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, në seancën e jashtëzakonshme për tarifën 100 % tha që koalicioni LVV-LDK nuk e ka të qartë se çfarë do të bëjë ...

'Shihemi në gjyq': Abelard Tahiri reagon ndaj vendimit të Albulena Haxhiut për noterët

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të pasardhëses së tij Albulena Haxhiut, e cila e anuloi konkursin e shumëpërfolur pë...

Abelard Tahiri kritikon Kurtin pse shkoi në Shqipëri

Ish-ministri i Drejtësisë dhe deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti, për vizitën e sotshme në Shqipëri.

PDK paralajmëron hetim parlamentar për 'lidhjet' e VV-së me ‘Syrin e Popullit’

Ministri në detyrë i Drejtësisë dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri, ka paralajmëruar se në seancat e radhës së Kuvendit të Kosovës do ...

Bujanoc: Përkujtohet veprimtari Jonuz Musliu në përvjetorin e dytë të vdekjes

Mbahet akademia përkujtimore në dy vjetorin e vdekjes së Jonuz Musliut, ish-drejtuesi politik i Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB).

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!