Postet nga: KallxoPernime

Shpëtim Thaçi thotë se trajtimi më i mirë i COVID-19 është vaksinimi

Pulmologu në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shpëtim Thaçi, sonte në #KALLXOPernime ka folur për trajtimin e coronavirusit.

Nëse do të kishin një spital për COVID-19 mjekët do të kontribonin edhe më shumë për trajtimin e COVID-19

“Spitali COVID-19” është përfoluar shumë të ndërtohet për trajtimin e rasteve të COVID-19, mirëpo një gjë e tillë ka mbetur vetëm “fjalë goje” pasi që ...

KALLXOPernime me pulmologun Shpëtim Thaçin - LIVE

I ftuar sonte në #KALLXOPernime përballë Jeta Xharrës është pulmologu Shpëtim Thaçi.

Arsimi në pandemi - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po ndiqni debatin për arsimin në pandemi.

Intervistë: Xhafer Gashi - LIVE

Sonte në “Kallxo Pernime” po ndiqni intervistën me Xhafer Gashin, kryetar i Komunës së Obiliqit dhe kryetar i porsazgjedhur i Iniciativës Qytetare për Obiliqin.

Vdekjet, lëndimet në vendet e punës e mungesa e kontratave, sfidat kryesore të punëtorëve të Kosovës

Punëtorët ballafaqohen me shumë telashe në Kosovë, nga mungesa e kontratave të punës, orari i tejzgjatur deri te kushtet jo të favorshme për punë.

Neuropsikiatri Blyta: Nuk mund të sigurohet vaksina nëpërmjet e-mailit

Neuropsikiatri i njohur kosovar, Afrim Blyta, ka thënë se politika duhet të bëjë më tepër për t’i siguruar vaksinat anti-COVID.

Tentim kontestimi i prokurores Ervehe Gashi ndaj KALLXO

Në një konferencë për media Prokurorja e Prokurorisë Themelore të Prizrenit - Ervehe Gashi ka lansuar akuza të pabazuara dhe shpifje në drejtim të emisionit “KallxoPernime” lidhur me emisionin “...