array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Behar Mustafa

Behar Mustafa

Behar Mustafa iu bashkua BIRN Kosovës në vitin 2014. Behari u diplomua në shkencat juridike në vitin 2010-të. Kureshtja që gjithnjë të jetë i informuar e shtyu që të bëhet gazetar. Aktualisht ai punon si gazetar dhe hulumtues në emisionin Drejtësia në Kosovë. Behari shquhet për raportimet e tij të shpejta. Ai ka punuar në disa media lokale në Mitrovicë dhe Vushtrri, dhe për disa vite ka qenë i angazhuar në një sërë projektesh me fokus të rinjtë. Behari është mjaft aktiv në basketboll. Shprehja e tij e veçantë është “Ka hy puna thellë”.

Dosja e Prokurorisë: Dhuna ndaj 18-vjeçares u filmua nga kamera e sigurisë në banesën e Krivaçës

Detaje nga aktakuza, Prokuroria konstaton se Marigona Osmani u dhunua seksualisht derisa i humbi ndjenjat 

Gjuha e urrejtjes, në Ferizaj burg 48 orë për këdo që zihet me armë

IPK nis hetimet për laboratorin 1.5 milionësh të drogës në Zveçan

Kryeprokurori Jashari tregon se çka do të ndodhë me ata që mbajnë armë pa leje

Ku janë hetimet për drogën që erdhi nga Turqia në Kosovë, tregon Jashari

Ku janë hetimet për rastet e korrupsionit në Ferizaj, flet kryeprokurori Jashari

Ku janë hetimet ndaj Dardan Krivaqës për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj, tregon kryeprokurori

Kryeprokurori Jashari tregon detajet për vrasjen që tronditi Kaçanikun

Kryeprokurori Jashari: Do t'i hetojmë të gjithë që nxisin urrejtje apo flasin për vrasje, qoftë edhe në këngë

Jashari: Mitdhënia ishte vetëm në këngën e Butës, nuk ka pasur rast në prokurori 

Detajet se si e plagosi polici të dyshuarin për vrasjen e Gazmend Hysenit, flet kryeprokurori

Çka pa kryeprokurori në vendin e ngjarjes menjëherë pas vrasjes së Gazmend Hysenit në Ferizaj?

LIVE - Intervistë me kryeprokurorin e Ferizajt, Shukri Jashari

Trepça i ndali 1% të pagës së punëtoreve për sindikatën, por nuk ua kaloj atyre