Postet nga: koncerti

25-vjetori i çlirimit, Fondacioni ‘Kosova 25’ organizon një koncert në Skenderaj

Më rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, në Marinë të Skenderajt do të mbahet një gala koncert për të nderuar heronjtë e rënë të UÇK-së ...

Kori "Siparantum" performon në 200 vjetorin e "Simfonisë së 9-të" të Beethoven-it

Kori “Siparantum” është ftuar në koncertin e Orkestrës Simfonike të Vjenës, më 7 maj 2024, që do të mbahet në shënim të 200 vjetorit të premierës së “Simfonisë së 9...

Ansambli 'Shota' mban sot koncertin e fundvitit, rikthen vallen e ‘Peshkatarit’

Ansambli i Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota”, do të shfaqë sot duke filluar nga ora 19:00, koncertin e fundvitit.

Opera e Kosovës mban sot koncert në Gjakovë

Opera e Kosovës do të mbajë sonte një koncert operistik në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” në Gjakovë.

Seminari i shqipes, interpretohet vepra e kompozitorit Valton Beqiri

Një koncert i vogël është mbajtur sot në Bibliotekën Universitare në kuadër të Seminarit Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare.

RLIOF 2023

Sonte mbahet gala koncerti 'Rame Lahaj & Friends'

Gala koncerti “'Rame Lahaj & Friends” do të mbahet sot në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë duke filluar nga ora  20:30.

Filharmonia mban koncert në Gjakovë

Filharmonia e Kosovës do të mbajë të premten një koncert në Gjakovë.

Të premten shënohet 100-vjetori i lindjes së kompozitorit Rexho Mulliqi

Filharmonia e Kosovës do të shënojë 100-vjetorin e lindjes së kompozitorit Rexho Mulliqi (1923-1982).