Postet nga: Arianit Elshani

Arianit Elshani nga PDK: Procesi i votimit nga jashtë për komunën e Dragashit ka qenë i manipuluar

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Arianit Elshani, përmes një postimi në Facebook është shprehur se Paneli Zgjedhor për Ankesa ...

KQZ: Do të ruajmë kutitë e votimeve që kanë dallim në vota pas rinumërimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka miratuar rekomandimin për ruajtjen e kutive të vendvotimeve të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës 2021, që kanë dallim në vota pas ...

Anëtari i PDK-së në KQZ: Do të kërkojmë rinumërim të votave

Anëtari i Partisë Demokrate të Kosovës në KQZ, Arianit Elshani përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se do të kërkojë në KQZ që të rinumë...

Votim i listave në pako apo individual, sërish debat brenda anëtarëve të KQZ-së

Ylli Buleshkaj, Drejtor i zyrës për certifikim të partive politike në mbledhjen e sotme të KQZ-së ka rekomanduar që të certifikohen të gjithë kandidatët për deputetë ...

Elshani për rekomandimin e çertifikimit të kandidatëve: Ke bërë atentat ndaj demokracisë

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arianit Elshani tha se Drejtori i Zyrës për regjistrim dhe certifikim të partive politike ka bërë atentat mbi demokracinë.

Polemika mes Dakas dhe Kurteshit lidhur me çertifikimin e kandidatëve për deputetë

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka dhe anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje Sami Kurteshi kanë pasur një debat në lidhje me ligjet dhe nenet pë...

Elashani i PDK-së dhe Selmanaj i AAK-së kërkojnë që të shtyhet rekomandimi për certifikimin e të gjithë kandidatëve

Arianit Elshani anëtar i KQZ-së nga PDK ka kërkuar që të ofrohen më shumë dokumente për rekomandimin e zyrës për certifikimin e partive politike që ...

Elshani-Kurteshit: Vëzhguesit e LVV-së i ruajtën votat e ardhura nga Serbia

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Arianit Elshani dhe anëtari i LVV-së, Sami Kurteshi, janë përplasur në emisionin “KALLXO Pernime” ...