Postet nga: Rasti "Brezovica"

Rasti "Brezovica": Ish-kryetari i Shtërpcës akuzohet se mori mbi 1 milion euro nga biznesmenët kosovarë

Kryetar komune, drejtorë, inspektorë nga niveli lokal dhe sekretarë, inspektorë e kryeinspektor nga niveli qendror, janë pjesë e aktakuzës voluminoze të Prokurorisë së Ferizajt në rastin "Brezovica".

Rasti Brezovica - Lirohet nga paraburgimi asamblisti i VV-së, Berat Lahu

Asamblisti në Komunën e Prishtinës, i suspenduar tashmë nga Lëvizja Vetëvendosje, Berat Lahu është liruar nga paraburgimi pas dy muaj qëndrim në këtë masë ...

Gjykata vendos për sekuestrimin e vilës së Enver Hoxhajt

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e përkohshëm të 75 vilave në Brezovicë.

Rasti "Brezovica", Gjykata sekuestron vilat e 3 gjyqtarëve

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e përkohshëm të 75 vilave në Brezovicë.

Lista e plotë me emrat e pronarëve të 75 vilave të sekuestruara në Brezovicë

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e 75 vilave në Brezovicë.

Rasti "Brezovica", Gjykata aprovon kërkesën për sekuestrim të përkohshëm të pronave të dy vëllezërve të Hashim Thaçit

Gjykata e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e përkohshëm të pronave në Brezovicë.

Dosja e prokurorisë: Sekuestrohen përkohësisht 100 objekte të ndërtuara në zonën e Brezovicës

Prokuroria Themelore në Ferizaj nëpërmjet një komunikate për media, ka njoftuar se ka sekuestruar rreth 100 objekte të ndërtuara pa leje në zonën e Brezovicës.

Rasti “Brezovica”, arrestohet edhe biznesmeni Bajram Gashani

Në lidhje me hetimet për rastin “Brezovica”, Policia e Kosovës të mërkurën rreth orës 15:00 ka arrestuar Bajram Gashanin, pronar i një biznesi të madh.