- FOTO: KALLXO.com

27 persona të arrestuar në 24 orë

Afër 2 mijë tiketa trafiku janë shqiptar dhe 27 persona janë arrestuar në 24 orët e fundit nga Polica e Kosovës.

Siç njoftojnë forcat e rendit, një aksident gjatë së premtes ishte me fatalitet ndërsa 24 të tjerë ishin me të lënduar. 34 aksidente të tjera ishin me dëme materiale.

Sipas policisë, 23 persona u dërguan në mbajtje dhe një tjetër në vuajtje të dënimit.