Postet nga: Gjakove

Laboranti i spitalit të Gjakovës hyn në negociata për pranim të fajësisë

Laboranti i spitalit në Gjakovë, Ali Shabanaj, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, të hënën erdhi në gjykatë propozim të reja.

Pal Lekajt e Gani Ramës u bashkohen lëndët në gjykatë

Në gjykimin e ish-zyrtarit të komunës së Gjakovës, Gani Rama i cili po gjykohet për 218 mijë euro, të premten prokurori Atdhe Demaj erdhi me propozime të reja.

Mërgimtari dënohet me burg për sulm ndaj policëve

Mërgimtari Albert Shehu është dënuar me 6 muaj burgim për sulm ndaj dy policëve, Ismet Selmanaj dhe Hazir Tahiraj.

Gjakovari deklarohet i pafajshëm për marihuanë e heroinë

Jetmir Kurhasku, i akuzuar për blerje e shitje të narkotikëve, u deklarua i pafajshëm në gjykatën e Gjakovës për akuzat të cilat e rë...

Arrestohet i dyshuari për zjarrvënie në Gjakovë

Një person është arrestuar nga policia në Gjakovë për zjarrvënie.

Protestuesit kërkojnë kthimin në detyrë të komandantit të Policisë, Kristë Gjokaj

Sot në Gjakovë u protestua për përkrahje të komandatit të Policisë, Krist Gjokaj dhe 5 policëve të tjerë.

Në Gjakovë organizohet protestë në përkrahje të Kristë Gjokës

Nesër në ora dhjetë në Gjakovë përballë Stacionit të Policisë do të protestohet në mbrojtje të gjashtë zyrtarëve policorë të suspenduar përkohësisht me rekomandim të ...

Vajza pyet babanë në gjykatë: Pse më është vrarë nëna?

Xhafer Shkodra, i akuzuar për vrasjen e gruas së tij gjatë gushtit të vitit të kaluar, sot dha mbrojtjen në gjykatën e Gjakovës.