Postet nga: aksidente

Dy aksidente me të lënduar në autostradën 'Ibrahim Rugova'

Dy aksidente trafiku me lëndime trupore kanë ndodhur rreth orës 18:15 në autostradën "Ibrahim Rugova", përkatësisht në km 36 drejtimi Suharekë-Malishevë.

Dërgohen në Qeveri dhe Kuvend raportet hetimore për tri aksidente aeronautike dhe hekurudhore

Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike dhe Hekurudhore (KHAIA) i ka dërguar tri raporte hetimore Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovë për aksidentet që kanë ndodhur ...

63 aksidente brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë raportuar 63 aksidente komunikacioni.

 Për një ditë 5 të vdekur dhe 7 të lënduar në trafik

Pesë persona kanë mbetur të vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar në aksidente trafiku nga mbrëmë deri sot në mesditë.

Afro 100 aksidente brenda 24 orëve në Kosovë

Vetëm gjatë ditës së djeshme në territorin e Kosovës kanë ndodhur 96 aksidente. Policia e Kosovës, ka njoftuar se njëri nga aksidentet ishte me fatalitet, 33 ishin ...

Përgjaken rrugët e Kosovës, 4 persona të vdekur gjatë këtij muaji

Aksidentet e ndodhura ditëve të fundit kanë përgjakur shumë rrugë në vend, kështu duke shënuar çdo ditë nga një rast të ri me lëndime në ...

I aksidentuari me 12 tetor vdes në QKUK

Një person nga Malisheva ka vdekur në QKUK në Prishtinë, si pasojë e plagëve të marra ditë më parë në një aksident trafiku.

96 viktima në aksidente trafiku për nëntë muaj

Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi ndërmerr aktivitete në zbatim të ligjeve të fushë...