Postet nga: arrestime

Arrestohen katër të kërkuarit për veprat penale “grabitje” dhe “vjedhje e rëndë”

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës ka arrestuar katër persona të cilët ishin në kërkim nga organet e rendit. Sipas Policisë, kapja e të ...

Tre të arrestuar pas të shtënave me armë në Gjakovë

Tre persona të dyshuar për gjuajtje me armë u arrestuan mbrëmjen e 26 korrikut në Gjakovë, rreth orës 22:20. Ata dyshohet të kishin pasur mosmarrëveshje të mëhershme ...

Aksion i Policisë në Vërmicë, kapen në flagrancë shtatë persona që kontrabandonin 15 emigrantë

Shtatë persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga Policia e Kosovës në pikën kufitare mes Kosovës e Shqipërisë në Vërmicë, nën dyshimin ...

Obiliq, arrestohen tre persona pasi u përfshinë në rrahje

Policia e Kosovës ka njoftuar se i ka arrestuar tre persona pasi janë përfshirë në një rrahje.

Muhaxheri e quan spektakël në kohë fushate arrestimin e zyrtarëve në Pejë

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka mbajtur një konferencë për media pas aksionit të sotëm të njësitit të Krimeve Ekonomike ku në mesin ...

Arrestohen drejtorët e Urbanizmit në Pejë, Deçan dhe Istog

Rajan Arapi - drejtori i Urbanizmit në Pejë, Ramë Melaj - drejtori i Urbanizmit në Deçan, Jashar Blakaj - drejtori i Urbanizmit në Istog, janë të arrestuarit e tjerë ...

Arrestohen tre persona të dyshuar për ryshfet

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, nën dyshimin për përfshirje në veprën penale “Pranim i ryshfetit në sektorin privat neni 309”, “Dhënie ryshfeti ...

Dhjetëra të arrestuar në Shqipëri për trafik droge dhe korrupsion

Autoritetet e Shqipërisë kanë njoftuar se përmes një operacioni kanë arrestuar rreth 38 persona për trafik droge, korrupsion, keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe pastrim parash.