Postet nga: armëmbajtje pa leje

Shtime, arrestohet 62-vjeçari, në shtëpi iu gjet një armë zjarri pa leje

Policia e rajonit të Ferizajt ka njoftuar se sonte rreth orës 19:35 është arrestuar një 62-vjeçar, pasi në shtëpi i është gjetur një armë zjarri.

Dënohet dileri i kokainës në Fushë-Kosovë

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me burg me kusht e gjobë të pandehurin R.H., i akuzuar për posedim të drogë...

Policia e Kosoves

Policia e ndali në pikë kontrolli, i gjeti pistoletën të dyshuarit në veturë me disa fishekë

Në rrugën “Lidhja e Pejës” policia kishte vendosur një pikë kontrolli në orët e hershme të ditës së djeshme.

Ish-gjyqtari Sali Berisha i akuzuar për ryshfet: 10 mijë eurot në zarf ishin të motrës së gruas time

I akuzuar për marrje ryshfeti dhe armëmbajtje pa leje, ish-gjyqtari Sali Berisha ka paraqitur mbrojtjen e tij në Gjykatën e Prishtinës përballë akuzave që rë...

Rahovec, arrestohet pasi në shtëpi iu gjetën një mitraloz, një AK-47, një pushkë gjysmëautomatike dhe 130 fishekë

Policia e ka arrestuar një person në fshatin Dejnë të Rahovecit pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur një sasi armësh dhe municionesh.

Incident në një lokal në Klinë, i dyshuari ua drejton armën disa personave

Dy persona viktima e i dyshuari kanë pranuar lëndime trupore pas një rasti që dyshohet të ketë ndodhur në fshatin Volljak të Klinës.

Shtiu me armë në qendër të Prishtinës, identifikohet dhe prangoset i dyshuari

Policia e Kosovës njofton se ka intervistuar një person i cili po dyshohet se ka kryer veprat penale - shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, dhe - armë...

Pas mosmarrëveshjes për pronë, i dyshuari gjuan me armë xhiron dhe e poston në rrjete sociale

Një person është arrestuar nën dyshimin për posedim dhe përdorim të paautorizuar të armës.