array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Valon Fana

Valon Fana

Valon Fana është gazetar në KALLXO.com që nga shkurti i vitit 2019. Ai ka përfunduar studimet Bachelor në Universitetin e Prishtinës, Dega e Gazetarisë, ku është në përfundim të studimeve Master në programin Gazetari dhe Kontakte me Publikun. Valoni është i fokusuar më shumë në hulumtime gazetareske në fushën e të drejtave të njeriut por edhe në fushat e sigurisë dhe politikës.

Ai më herët ka punuar në emisionin “Ekonomia me Erëzën” në TV Klan Kosova dhe në median online ‘Gazeta Observer’, ndërsa ka kryer praktikë në Lëvizjen FOL dhe ka asistuar në zyrën e medias në Gjykatën Themelore të Prishtinës për gjashtë muaj përmes një programi të mbështetur nga USAID. Valoni është përfitues i tri bursave për shkrime gazetareske dhe fitues i një çmimi për gazetari në fushën e të drejtave të fëmijëve.

Xhabir Hamiti propozohet për ambasador në Emiratet e Bashkuara Arabe

Kurti për të hyrat tatimore të Kosovës: Më gjeni një shembull të ngjashëm

Frankfurt - Hong Kong, mbi 8 mijë euro u harxhuan për një biletë aeroplani për Pacollin

Kurti takoi sekretaren e përgjithshme të OSBE-së

Ramosaj mori shumicën e votave me kusht për kryetar të Deçanit

Dragash, cila parti mori më shumë vota me kusht?

20 raste me COVID-19 dhe asnjë i vdekur në 24 orët e fundit

Pas raportimit të KALLXO për skandalin me dënimin me 8 muaj për dhunuesin e 15 vjeçares, në Prishtinë mbahet një aksion para KGJK-së dhe KPK-së

Kosova shpall non-grata dy zyrtarë të Zyrës Ndërlidhëse të Rusisë në Kosovë

Dyshime për keqpërdorime në “Trepçë”, dorëzohen dosje në organet e hetuesisë

AKI deklarohet pas arrestimit të tashmë ish-zyrtarit të saj

Incidenti në “Trepçë”, Kurti: Si kryeministër zotohem se nuk do të ketë asnjë individ as grup më të fuqishëm se shteti

Imeri nga Njësia për Monitorim: “Trepça”, fatkeqësisht, nuk është ndryshe prej Telekomit e KEK-ut

U.d. kryeshefi i “Trepçës”: U sulmova nga Rafet Ibishi dhe punëtorët e tjerë në prani të Policisë

Si ndodhi sulmi fizik ndaj drejtorit të Administratës në “Trepçë”?