Postet nga: ilir peci

Kryetari i Zveçanit flet për nisjen e peticionit për shkarkimin e tij - VIDEO

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci ka thënë se do ta respektojë vendimin e qytetarëve serbë, në rast se arrijnë të mbledhin nënshkrimet e ...

Krasniqi nga Zveçani e Zubin Potoku: Kryeministri të miratojë kërkesat e banorëve shqiptarë për rindërtim të shtëpive

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar sot komunat Zveçan dhe Zubin Potok, ku është takuar edhe me kryetarët Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri.

Kryetari i Zveçanit viziton Banjskën - FOTO

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci ka vizituar zyrtarët policorë të cilët janë duke ofruar siguri në Banjskë të Zveçanit, në fshatin ku më 24 shtator u krye ...

Kryetari i Zveçanit e shkarkon, reagon nënkryetarja Sllagjana Pantoviq

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë të ditur se ka shkarkuar nënkryetaren e Komunës, Sllagjana Pantoviq.

Çfarë janë duke bërë kryetarët në veri?

Derisa përmendet opsioni i zgjedhjeve të reja lokale në veri të Kosovës, kryetarët shqiptarë të katër komunave me shumicë serbe atje thonë se janë duke kryer ...

Kryetari i Zveçanit emëron nënkryetaren e komunës (DOKUMENT)

Sllagjana Pantoviq është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit.

MAPL tregon se a do të paguhen kryetarët e PDK-së të cilët nuk po shkojnë në objektet komunale të Zubin Potokut dhe Zveçanit

Zëdhënësi i Ministrisë dhe Pushtetit dhe Administrimit Lokal, Arianit Abazi, ka deklaruar se kryetarët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që nuk shkojnë në objektet ...

Situata në veri, flet kryetari i Zveçanit: Nëse krijohen kushtet patjetër që do të shkoj në komunë

Kryetari i zgjedhur i Zveçanit, Ilir Peci ka thënë se prej kur është betuar si kryetar komune, vetëm njëherë ka qenë në objektin e saj, të ...