Postet nga: ihmk

Moti për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Zonat e Kosovës që mund të përballen me vërshime të shpejta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që nga sonte deri më 27 shtator mund të krijohen vërshime të shpejta që mund të shkaktojnë vështirësi dhe probleme.

Moti në pesë ditët e ardhshme në Kosovë, java nis me reshje shiu e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë në vend në pesë ditët e ardhshme.

Moti sot në Kosovë

Këtë të diel parashihet të jetë mot kryesisht i qetë dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Moti për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot sërish pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu.

Moti për këtë javë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, kjo javë pritet të jetë nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të ftohta me origjinë nga veriu.

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot  parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme – kryesisht me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë javës parashihet të jetë me kushte të qëndrueshme meteorologjike. Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion ...