VAZHDON ZJARRI NE MUZINE - /r/n/r/nFIRE IN MUZINA MOUNTAIN -

Gjakovë, zjarri dogji shtyllat elektrike

Persona të dyshuar i kanë vënë dje zjarrin një fushe në fshatin Fshaj të Gjakovës.

Policia ka njoftuar se punëtori i KEDS-it ka njoftuar se personat e dyshuar i kanë vënë zjarrin fushës, e cila ka përfshirë një shtyllë të energjisë elektrike dhe një njehsor elektrik.

Njësitet e zjarrfikësve kanë lokalizuar dhe shuar zjarrin. Në njoftim nuk raportohet për persona të lënduar, ndërsa rasti me vendim të prokurorit, mbetet nën hetime.