Postet nga: Zjarrfikësit

Nëna me djalin hidhen nga banesa që u kaplua nga zjarri

Top Channel ka siguruar momentet e tmerrit që përjetuan viktima 62-vjeçare dhe djali i saj, ndërsa shtëpia e tyre në zonën e Astirit në Tiranë ...

Braha: Objekti që u përfshi nga zjarri ishte jofunksional

Zjarri i cili ka kapluar sot një objekt në qendër të Prishtinës, tashmë është lokalizuar dhe shuar nga ekipi i zjarrfikësve. Mirëpo deri në këto ...

10 hektarë tokë përfshihen nga zjarri në fshatrat e Kamenicës

Disa prona në fshatrat, Shipanicë e Poshtme, Kollolec, Djakoc dhe Muçivërc të Kamenicës dje gjatë ditës ishin përfshirë ka zjarri.

Problemet me zjarret e mungesa e zjarrfikëseve, flet komandanti Latif Zeka

Që nga data 30 qershor e deri më sot, zjarrfikësit në Prishtinë kanë intervenuar në më shumë se 80 raste ndërsa vetëm sot 22 thirrje për intervenim kanë pranuar ...

Zjarrfikësit e Kroacisë që shkuan të parët në vendin e ngjarjes: Asgjë nuk mund t’ju përgatisë për skena të tilla

Komandanti i Zjarrfikëseve në Sllavonski Brod, Ivan Vuleta dhe zëvendëskomandanti, Mario Tonqek, kanë rrëfyer momentin kur kanë mbërritur në vendin ku kishte ndodhur aksidenti i ...

Kriza në emergjenca, mungesa e pajisjeve dhe zjarrfikësve, drejtori raporton në Kuvend

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së Menaxhimit Emergjent (AME), Fadil Kodra ka raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë duke prezantuar raportin e punës të AME-së.

Zjarrfikësit në Prishtinë nuk kanë mjete për të shuar zjarrin nëse i hyn flaka ndërtesës së Qeverisë

Në vitet e fundit, qyteti i Prishtinës është mbipopulluar e mbindërtuar, mirëpo numri i zjarrfikësve ka mbetur i njëjtë.

Prishtina nuk punësoi asnjë zjarrfikës që 17 vite

Komandanti i zjarrfikësve në Prishtinë, Latif Zeka, ka treguar në emisionin "Kallxo Përnime" se qendra që ai e drejton ka me dhjetëra probleme, duke nisur nga numri ...