Postet nga: maqedonia e veriut

Zaev mohon të jetë përfshirë në zhvatje

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohon të jetë përfshirë në skandalin e njohur si “reketi” ku dyshohet të jetë përfshirë edhe prokurorja speciale, Katica Janeva. Dy ...

Ekspertët kërkojnë shuarjen e Prokurorisë Speciale

Derisa sa partitë politike vazhdojnë përplasjet lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, që në thelb ka zgjidhjen statusit të Prokurorisë Speciale, njohësit e çështjeve juridike, kanë dalë ...

Reagon Pacolli pas vendimit të Gjykatës së Shkupit për Tomor Morinën

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme në dorëheqje, Behgjet Pacolli është shprehur i lumtur që Tomor Morina e ka fituar betejën e parë të ...

Ambasadori i Kosovës viziton Tomor Morinën në burgun e Shkupit

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka vizituar të martën në Shkup, ish-ushtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina.

Arrin kërkesa e Serbisë për Morinën – Dedaj: Ekstradimi mund të prishë marrëdhëniet ndërshtetërore

Serbia edhe zyrtarisht ka dërguar kërkesë për ekstradimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i cili u arrestua ditë më parë në pikën kufitare Bllacë.

Stefanoviq: Maqedonia e Veriut duhet ta ekstradojë Tomor Morinën

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsa Stefanoviq, tha se nuk mund të besojë se Maqedonia e Veriut nuk do ta ekstradojë Tomor Morinën, sepse kjo do të ishte ...

Gjysmë miliard euro për klinikën e re në Shkup

Qendra e re Klinike Universitare që do të ndërtohet në Shkup do të kushtojë rreth 500 milionë euro dhe do të përfundojë brenda 7 viteve.

MPJ: Besojmë në lirimin e Tomor Morinës

Jetlir Zyberaj, këshilltar politik i ministrit të Punëve Jashtëm në dorëheqje Behgjet Pacolli, ka thënë se që nga dita e parë e ndalimit të ish-luftë...