Postet nga: maqedonia e veriut

Ali Ahmeti: Kemi korrur fitore të madhe (VIDEO)

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti tha se BDI-ja ka korrur fitore edhe këtë herë, njofton Portalb.mk.

LSDM dhe BDI shpallin fitore në zgjedhjet lokale

Pas përfundimit të votimeve për zgjedhjet lokale, partitë në pushtet, Lidhja Social Demokrate dhe Bashkimi Demokratik për Integrim, në vlerësimet e para flasin për epë...

14 viktima, 395 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoninë e Veriut, ka njoftuar se në 24 orët e fundit 14 persona kanë vdekur me COVID-19, ndërsa janë regjistruar 245 pacientë të shëruar.

Challandes: Në Kosovë gjithmonë do të pritem si princ

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shkarkuar trajnerin Bernard Challandes pas dy humbjeve të pësuara në ndeshjet e muajit tetor, kundër Suedisë me rezultat 3:0 dhe kundë...

Kurti në Shkup: Krimi e korrupsioni është multietnik, do ta luftojmë në tërë vendin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin Ekonomik në Shkup, ka thënë se qeveria e tij është duke luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar multietnik.

Maqedoni e Veriut, së shpejti në kafene vetëm me dy doza të vaksinës COVID

Interesimi i qytetarëve për tu vaksinuar kundër virusit korona është ulur dukshëm. Ka tetë muaj që kur nisi procesi i imunizimit në Maqedoninë e Veriut, e ...

Kandidatët për kryetar të Çairit japin premtime për arsimin

Çairit ka problem me numrin e madh të nxënësve në një klasë. Kandidatët për kryetar të Çairit në #DebatPernime kanë treguar se si do të zgjidhet ...

Kandidatet për asambliste të Çairit tregojnë prioritetet e tyre

Kandidatet për asambliste në Kuvendin Komunal të Çairit, në Debat Përnime kanë treguar se cilat politika do t’i shtyjnë përpara nëse marrin mandat nga zgjedhjet ...