Postet nga: komisioni hetimor

Komisioni Hetimor Parlamentar për energjinë zotohet për rritje të dinamikës së punës

Anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike janë dakorduar ta rrisin dinamikën e punës së këtij komisioni gjatë sesionit ...

Selmanaj: Veç Zyra e Kryeministrit nuk ka dërguar dokumentet që ia kemi kërkuar si komision hetimor për krizën energjetike

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot kanë diskutuar në lidhje me datat ...

Komisioni hetimor për energjinë e vazhdon mbledhjen pa praninë e mediave

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Kosovës po e vazhdon mbledhjen të mbyllur për media.

Formohet komisioni hetimor për energjinë nga viti 2006, kryesues Hajdar Beqa

Me 95 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka themeluar komisionin hetimor do të ketë objekt hetimi procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë ...

LVV thotë se Selmanaj i LDK-së nuk mund të drejtojë Komisionin hetimor për energjinë

Deputeti nga radhët e LVV-së dhe njëherit kryetar i Komisionit për Legjislacion, Adnan Rrustemi ka thënë se nuk ka grup tjetër parlamentar për drejtuar ...

PDK fton të gjithë deputetët që ta mbështesin formimin e Komisionit Hetimor për energjinë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka kërkuar nga të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që të mbështesin formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për ...

Opozita: Nuk do të votojmë në Kuvend deri në formimin e komisionit hetimor

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës sot kanë shprehur qëndrimet e tyre për pjesëmarrje në aktivitetet e ...

Kuvendi mban seancë më 28 prill, opozita insiston në formimin e komisionit hetimor për energjinë

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 28 prill. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme.