Postet nga: Jeffrey Hovenier

Hovenier: Jemi me popullin e Kosovës, por jemi të shqetësuar me disa zgjidhje politike të Qeverisë Kurti

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës "mbetet i fuqishëm dhe i ...

Hovenier: Presim nga Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa parakushte dhe urgjentisht obligimet nga dialogu

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se Shtetet e Bashkuara presin nga Kosova dhe nga Serbia t’i zbatojnë pa parakushte dhe me urgjencë të gjitha detyrimet ...

Hovenier për Kadarenë: Kontributet e tij në letërsi kanë lënë gjurmë të pabesueshme në botë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka ngushëlluar për vdekjen e shkrimtarit Ismail Kadare.

Presidentja Osmani takon ambasadorin Hovenier: Largimi i masave krijon situatë të barabartë në tryezën e dialogut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim të rregullt me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier.

Ambasadori amerikan përcjell urime për festën e Kurban Bajramit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ua ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve të fesë islame.

Hovenier: SHBA mbështet Kosovën për të përmirësuar integritetin e informatave që shpërndahen dhe për t'u mbrojtur nga sulmet kibernetike

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës Jeffrey Hovenier, ka thënë se vendi i tij është i përkushtuar dhe mbështet Kosovën në ...

Hovenier: Prioriteti ynë numër një është që Ballkani Perëndimor të integrohet në BE

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e shohin Kosovën si pjesë të një rajoni të bashkuar të Ballkanit Perëndimor.

Hovenier për deklaratën e Serbisë dhe Republikës Sërpska: S’është qëndrimi ynë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, tha se SHBA-ja dhe partnerët e saj perëndimorë nuk pajtohen me Deklaratën e miratuar më 8 ...