Postet nga: Komuna e Gjilanit

Tenderi 2.9 milionë euro për furnizim me mobilie për institucionet publike përfundon në OSHP

Tenderi 2.9 milionë euro i Agjencisë Qendrore të Prokurimit për furnizim me mobilie për institucionet publike ka përfunduar në Organin Shqyrtues të Prokurimit. Tenderi i shpallur më 28.12.2023 është ...

Komuna e Gjilanit siguron transportin për qytetarët për të votuar në zgjedhjet në Serbi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka njoftuar se është siguruar transporti për qytetarët e Gjilanit që kanë të drejtë vote në zgjedhjet e jashtëzakonshme ...

Diskriminimi sistematik në hapësira publike dhe punësim i grupeve të margjinalizuara

Një hulumtim disamujor i shtrirë në pesë komuna të vendit dhe në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” gjeti se institucionet diskriminojnë grupet e margjinalizura të shoqërisë.

Shteti që diskriminon - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet hulumtimi disamujor i KALLXO.com, i cili gjeti se institucionet publike diskriminojnë grupet e margjinalizuara të shoqërisë.

Kurti: Javën e ardhshme nis procedura e tenderimit për stadiumin e qytetit të Gjilanit

Tri projektet që po cilësohen si gjigante për komunën e Gjilanit ishin ndër temat që zunë vend në takimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti ...

Gjykimi ndaj ish-kreut të Gjilanit, prokuroria kërkon rivendosje pas lirimit nga akuzat për krim të organizuar

Në Gjykatën e Apelit sot u mbajt seanca ndaj Qemajl Mustafës dhe të tjerëve për shpërdorim të detyrës zyrtare e krim të organizuar, pasi ...

Telashet e banorëve të fshatit Nasalë të Gjilanit me projektin për asfaltim të rrugës

Disa nga banorët e fshatit Nasalë të Komunës së Gjilanit me vetëfinancim e kanë shtruar një pjesë të asfaltit para shtëpive të tyre në mënyrë ...

Komuna vendos që skulptura e Ramiz Cernices të bëhet pa plis, reagojnë familja

Familja e Ramiz Cernicës, njërit nga figurat më të rëndësishme të historisë shqiptare të pasluftës së dytë botërore iu është drejtuar me kërkesë ...