array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Afërdita Fejzullahu

Afërdita Fejzullahu

Afërdita Fejzullahu është gazetare në BIRN Kosova, tash e një vit. Ajo është në përfundim të studimeve në komunikim masiv gazetari në kolegjin AAB.  Praktikën e parë si gazetare e filloi në BIRN. Në punën e saj, Afërdita fokusohet në çështjet sociale, korrupsionin por pjesën më të madhe në sektorin e sigurisë.

Në kundërshtim me vendimin e MAPL-së, Komuna e Vushtrrisë nënshkruan kontratën për rrënimin e objektit të ish Gjykatës

Zhduken dy të mitur në Prizren brenda 24 orëve

Brenda veturës së të dyshuarit në Ferizaj policia gjen para, drogë e thikë

Nuk respekton urdhrin e policisë, gjilanasi rrezikon nxënësit me veturë

Theret me thikë një person në Prishtinë

LDK dhe AAK s'vazhdojnë seancën parlamentare pa Kurtin

Seanca e Kuvendit në pauzë për një orë

Bislimi - Tahirit: Është marre të jesh shef i grupit e mos me dit me shkru emrin tënd

Haliti: Programi i Qeverisë më shumë shprehje dëshirash sesa forma për realizim

Nën kërcënimin e thikës, nga vendi i punës i dyshuari e dërgon viktimën në shtëpinë e tij

Dy raste të dhunës në familje në rajonin e Prishtinës

Arrestohet në Drenas i dyshuari për ngacmim seksual ndaj të miturës

Detajet e Prokurorisë për të arrestuarin e dyshuar për dhunim në Fushë Kosovë

Lëvizje e transportuesve, paralajmërohen bllokime në rrugën Vushtrri – Mitrovicë – Bajgorë

Sveçla: Qeveria do të jetë e pa kompromis në luftimin e të gjitha krimeve