Ilustrim

Dyshohet se ushtroi dhunë fizike ndaj vajzës së tij, arrestohet babai në Prishtinë

Një vajzë në Prishtinë ka raportuar në Policinë e Kosovës se babai i saj ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, kurse i dyshuari u arrestua dhe dërgua në mbajtje.

Rasti në Polici u raportua më 27.02.2024 rreth orës 18:00.

Ky rast u cilësua si “keqtrajtim apo braktisje e fëmijës”.