Postet nga: Jeff Hovenier

Ambasadori amerikan: Jemi të përkushtuar të gjejmë të vërtetën për të zhdukurit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffery M. Hovenier i është bashkuar homazheve të presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti tek përmendorja dedikuar të ...

Ambasadori i SHBA-së viziton Manastirin e Graçanicës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka thënë se ka vizituar Manastirin e Graçanicës së bashku me peshkopin Teodosije.

Hovenier takon Rakiqin, ia rikujton qëndrimet e SHBA-së për reciprocitetin dhe Radoiçiqin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, sot ka takuar ministrin për Komunitete dhe Kthim, Goran Rakiq, i cili është edhe kryetar i partisë Lista Serbe.

Ambasadori Hovenier ndan momente nga festa e organizuar për Pavarsinë e SHBA-së

Ambasada Amerikane në Kosovë ka organizuar një ceremoni për të shënuar 246 vjetorin e Pavarsisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Hovenier: SHBA-të mbeten të palëkundura në mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten të palëkundura në mbrojtjen e sovranitetit ...

Hovenier në Bllacë: NATO-ja solli stabilitet dhe prosperitet për Kosovën dhe rajonin

Në 23 vjetorin e Ditës së Paqes, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka marrë pjesë në Manifestimin Qendror “Nga Eksodi në Liri” te ...

Ambasadori amerikan pas takimit me Komisionin parlamentar: Diskutuam për sigurinë kombëtare

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier tha se në takimin me Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë u diskutua për ...

Ambasadori amerikan demanton mediat, thotë se Kurti ishte në Shtëpinë e Bardhë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka reaguar lidhur me raportimet për pritjen e kryeministrit Kurti nga Këshilltari për Siguri i ...