Postet nga: Prishtinë

Aksident në Prishtinë, vdes një person

Një person ka vdekur nga një aksident trafiku në rrugën ‘Fahri Fazliu’ në Prishtinë.

Një i plagosur me armë zjarri në Prishtinë

Një person ka mbetur i plagosur pas një gjuajtje me armë zjarri, në rrugën ‘Isa Kastrati’ në Prishtinë.

Teatri Kombetar

S'ka më bakshishe me role për veten e shokët - gjykata urdhëron TKK-në të hartojë rregullore për ndarjen e roleve

Gjykata Themelore në Prishtinë ka urdhëruar Teatrin Kombëtar të Kosovës (TKK) që të zbatojë vendim e Inspektoratit të Punës (IP) të vitit 2019, i cili i kë...

Rreth 750 qytetarë u vaksinuan sot në sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Nga ora 08:00 sot janë hapur dyert e sallës “1 Tetori” në Prishtinë për të pritur për vaksinim qytetarët e Prishtinës dhe rajonit mbi moshën 65 vjeç...

Viktima raporton se u dhunua nga pesë persona të dyshuar

Një vajzë në Prishtinë, ka raportuar në polici se është dhunuar nga pesë persona të dyshuar.

Pamje - Interesim i lartë i qytetarëve për vaksinim në sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Nga sot ka filluar vaksinimi anti-COVID-19 për personat mbi 65 vjeç, me prioritet personat e regjistruar në platformën e- Kosova.

Raporti: Ballkani Perëndimor, një udhëkryq i krimit të organizuar, drogave, azilkërkuesve dhe parave të pista

Rrjeti “Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar” publikoi sot një raport mbi flukset e emigrantëve, drogës dhe parave të pista në Ballkanin Perëndimor.

Tre persona që këroheshin nga Policia e Kosovës, arrestohen

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Obiliq i cili ishte në kërkim nga organet e rendit, i njejti është dërguar në mbajtje.