Postet nga: Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri në afërsi të një diskoteke në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka pranuar informatën për të shtëna me armë zjarri afër një diskoteke në Prishtinë rreth orës 02:05 pas mesnate.

Prishtinë, arrestohet pasi kanosi dy policë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për kanosje të dy zyrtarëve policor dje në 'Veternik' në Prishtinë.

Vetaksident në Prishtinë, dy persona të lënduar

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 13:00 në rrugën “Bajram Bahtiri”, në Prishtinë.

Vrasja në Kolovicë, shoqërohet një person në polici

Një person ka vdekur pas plagëve që ka marrë nga një armë zjarri në Kolovicë të Prishtinës.

Vrasje në Kolovicë të Prishtinës

Një person ka vdekur pas plagëve që ka marrë nga një armë zjarri në Kolovicë të Prishtinës.

Përmendorja e Adem Jasharit pritet të vendoset në Prishtinë vitin e ardhshëm

Përmendorja e heroit kombëtar Adem Jashari pritet të vendoset në Prishtinë gjatë vitit të ardhshëm.

Tentuan t'i ikin policisë me veturë, arrestohen tre persona në Prishtinë

Policia ka arrestuar tre persona në rrugën 'Gazmend Zajmi' në kryeqytet pasi të njëjtit tentuan të ikin me veturë në një pikë kontrolli.

Ashensori ra përderisa një familje ishte brenda - VIDEO

Fatlum Alushaj, banor i komunës së Prishtinës bashkë me gruan dhe vajzën kishin rënë nga ashensori i banesës ku ata jetojnë, mbrëmjen e 21 shtatorit.