Postet nga: Britania e Madhe

SHBA-ja dhe Britania kryejnë sulme të reja ndaj caqeve të Huthit në Jemen

Shtetet e Bashkuara (SHBA) dhe Britania e Madhe kanë kryer sulme ndaj 18 caqeve të grupit rebel, Huthi, në Jemen të shtunën vonë, si përgjigje ndaj një rritjeje të ...

Abbot me video përshëndetëse: Ju siguroj që gjithmonë do jeni në zemrat tona

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot ka publikuar një video përshëndetëse me rastin e përfundimit të mandatit të tij si ambasador.

SHBA-ja e Britania kryejnë sulme të reja ndaj caqeve të grupit të mbështetur nga Irani në Jemen

Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe kanë kryer sulme të reja ajrore kundër objektivave iraniane të shtunën vonë, duke i goditur 36 caqe të grupit rebel, Huthi, në ...

Ministri i Jashtëm britanik: Britania e Madhe mund ta njoh shtetin palestinez përpara një marrëveshjeje me Izraelin

Britania e Madhe mund ta njoh shtetin palestinez pas një armëpushimi në Gaza, sipas ministrit të Jashtëm britanik, David Cameron.

Britania e Madhe po e shqyrton njohjen e shtetit palestinez, thotë Cameron

Britania e Madhe është e gatshme për ta njohur formalisht një shtet palestinez, ka lënë të kuptohet të martën sekretari i Jashtëm David Cameron.

Izraeli propozon largim të lirë nga Gaza të liderëve të Hamasit si pjesë e marrëveshjes së mundshme të armëpushimit

Izraeli ka propozuar lejimin e liderëve të lartë të Hamasit që të largohen nga Gaza si pjesë e një marrëveshje më të gjerë armëpushimi, kanë deklaruar pë...

Rebelët Houthi zotohen për hakmarrje; SHBA paralajmëron anijet: Qëndroni larg Detit të Kuq

Të premten marina amerikane paralajmëroi anijet me flamur amerikan, që në 72 orët e ardhshme, të largohen nga zonat përreth Jemenit në Detin e Kuq, si dhe në ...

Britania do të rrisë financimin ushtarak për Ukrainën

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak do të rrisë fondet ushtarake për Ukrainën në vitin e ardhshëm financiar në 3.19 miliardë dollarë. Ai do të vizitojë Kievin, ...