(Ilustrim) Plazhi me rërë në Vlorë/ Foto: Valon Fana, KALLXO.com

Dyshohet se u helmuan dhjetëra pushues polak në Vlorë pasi konsumuan ushqim në anije

Rreth 80 pushues polak dyshohet se janë helmuar në Vlorë. Dyshohet se turistët kanë konsumuar ushqim teksa udhëtonin në një anije turistike në zonën e Karaburunit. Më pas, ata nuk janë ndjerë mirë dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

30 prej tyre janë duke u trajtuar në spital, ndërsa disa prej tyre do të marrin regjim spitalor pasi janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Një tjetër autobus me rreth 50 turistë që kërkojnë trajtim ka mbërritur në spital, por Drejtoria e Spitalit të Vlorës njofton se nuk ka kapacitetet e mjaftueshme, ndaj disa nga pacientët do të dërgohen drejt Spitalit Rajonal të Fierit./Top Channel