Postet nga: armatim

Kroacia blen sistem kundërajror francez për 72 milionë euro

Qeveria e Kroacisë ka njoftuar se do të blejë sistemin francez të mbrojtjes ajrore Mistral, për 72 milionë euro, si pjesë e përpjekjeve të kësaj anëtareje të ...

Nxirren trupat e pajetë të ekuipazhit të avionit ukrainas

Trupat e pajetë e tetë anëtarëve të ekuipazhit të avionit ukrainas të mallrave janë nxjerrë nga vendi i ngjarjes, pasi avioni u rrëzua të shtënën ...

Lipjan, qytetari gjen bomba e uniforma të ushtrisë serbe gjatë rrënimit të shtëpisë

Gjatë rrënimit të një shtëpie të vjetër, një qytetar nga Lipjani kishte gjetur uniforma të ushtrisë serbe si dhe granata dore.

Gjermania: Dërgimi i armatimit të rëndë në Ukrainë lejohet sipas ligjit ndërkombëtar

Ministri gjerman i Drejtësisë, Marco Buschmann, tha se dërgesat e tankeve dhe armatimeve të tjera të rënda në Ukraina, sipas ligjit ndërkombëtar, nuk do të ...

Vuçiq thotë se blerja e armatimit kinez është legjitime

Vuçiq thotë se blerja e armatimit kinez është legjitime

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë të mërkurën, më 13 prill, se blerja e sistemit raketor anti-ajror të Kinës FK-3 është "legjitime, plotësisht e rregullt ...

Kina dërgon raketa në Serbi

Aleatja e Rusisë, Serbia ka pranuar këtë fundjavë një dërgesë të sistemit kundërajror të sofistikuar kinez, shkruan Associated Press.

Sullivan: SHBA do t'i dërgojë Ukrainës armët e nevojshme

Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara t'i ofrojnë Ukrainës "armët që i duhen" për t'u mbrojtur nga Rusia, tha të dielën këshilltari i sigurisë kombë...

SIPRI: Bota çarmatoset, Europa armatoset

Sipas Institutit për Studimet e Paqes në Stokholm, SIPRI, eksportet e armëve në Europë, janë rritur dukshëm qysh para shpërthimit të luftës në Ukrainë. Fqinjë...