Postet nga: Energjia

Rama në Beograd: Duhet t’i rajonizojmë tregjet e energjisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë sot nga Beogradi se shtetet e Ballkanit duhet të rajonizojnë tregjet edhe sa i përket energjisë.

Fondet për izolim ndërtesash, u tentua të devijohen 1 milion euro

Eksperti i energjisë termike, Admir Shala, ka thënë se shumë projekte të subvencionimit të energjisë apo kalim në atë që ka të bëjë me burime të ripërtë...

Kurti diskuton për çështje energjetike dhe mjedisore me AFD-në në Paris

Kryeministri Albin Kurti, i cili po qëndron në Paris, ka takuar drejtorin për Evropën Lindore, Lindjen e Mesme dhe Azinë, në Agjencinë Franceze për Zhvillim – AFD, ...

Intervistimi i ish-bordit dhe ish-drejtorit të KEK-ut, si ishin trajtuar humbjet e energjisë në veri

Ish-drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës, Arben Gjukaj dhe ish-anëtarët bordit, Agim Nika, Izet Ibrahimi, Flamur Keqa dhe Ismajl Januzi janë duke u intervistuar nga Komisioni ...

Kuvendi miratoi vendimin për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë

Vendimi i Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente të energjisë elektrike, ka marrë mbështetjen për miratim të 65 deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Seanca e jashtëzakonshme për rrymën, Tahiri: Gjendja e jashtëzakonshme është në veri - VIDEO

Kryetari i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, gjatë pikës ku po diskutohet për situatën e masave emergjente ...

ZRRE hedh në diskutim publik draft-rregullën për vetëkonsumatorët me burime të ripërtëritshme

Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka bërë të ditur se në pajtim me kompetencat dhe obligimet e përkufizuara në Ligjin për Rregullatorin e Energjisë, ka ...

Fatura ‘e papaguar’ shëndetësore

Kriza energjetike e ka shtyrë Korporatën Energjetike të Kosovës të shesë dhe madje të japë qymyr falas– pavarësisht shqetësimeve për ndikimin e dëmshëm ...