Postet nga: anija

Dyshohet se u helmuan dhjetëra pushues polak në Vlorë pasi konsumuan ushqim në anije

Rreth 80 pushues polak dyshohet se janë helmuar në Vlorë. Dyshohet se turistët kanë konsumuar ushqim teksa udhëtonin në një anije turistike në zonën e Karaburunit. Më pas, ...

Më shumë se 20 të vdekur pas përmbysjes së anijes turistike në Indi

Një varkë dykatëshe me më shumë se 30 turistë u përmbys në një plazh në jug të Indisë të dielën mbrëma, duke lënë të paktën 22 ...

Fundoset anija e marinës tajlandeze, bllokohen mbi 100 marinarë

Një anije detare tajlandeze u përmbys gjatë një stuhie në Gjirin e Tajlandës të dielën mbrëma, duke bllokuar kështu më shumë se 100 marinarë.

Mediat raportojnë se SHBA-ja ofroi inteligjencë që ndihmoi në fundosjen e luftanijes ruse

Mediat kanë raportuar se Shtetet e Bashkuara kanë ofruar inteligjencë që ka ndihmuar Ukrainën të fundosë luftanijen ruse, Moskva muajin e kaluar.

Franca kap një anije mallrash me flamur rus për shkelje të dyshuar të sanksioneve

Autoritetet franceze kapën një anije tregtare me flamur rus të shtunën në Kanalin Anglez, tha një zëdhënës i Prefekturës së Kanalit Francez për ...

Rusia thotë se ka kryer të shtëna paralajmëruese ndaj një anije britanike

Raportet nga Rusia njoftojnë se një anije patrulluese dhe një avion luftarak kanë kryer të shtëna paralajmëruese ndaj një luftanije britanike në Detin e Zi.

Ushtria e SHBA-së kryen stërvitje në Shqipëri

DEFENDER-Europe është një manovër e madhe e përvitshme, e përbashkët dhe shumëkombëshe, e udhëhequr nga Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ...

Lirohet pjesërisht anija e bllokuar në Kanalin e Suezit

Anija masive që ka ngecur për disa ditësh në Kanalin e Suezit, thuhet se është liruar pjesërisht. Njoftimi ka rritur shpresat se Kanali i Suezit do të ...