Postet nga: armatimi

Rusia e akuzon Berlinin se po e shpie konfliktin 'në një nivel të ri konfrontimi'

Që kur Vladimir Putin urdhëroi tanket e tij përtej kufirit ukrainas në muajin shkurt, pak ka shkuar sipas planifikimit. 'Blitzkrieg-i' i Rusisë dështoi dhe konflikti ushtarak u ...

Pas Francës, Gjermanisë dhe SHBA-së, edhe Britania e Madhe po e shqyrton mundësinë e dërgimit të tankseve në ndihmë Ukrainës

Britania po e shqyrton furnizimin e Ukrainës me një mori tankesh Challenger 2, hera e parë që një vend perëndimor ka treguar se mund ta furnizojë Kievin me armatim ...

SHBA i dorëzon Ukrainës kontratën e sistemeve raketore Raytheon prej 1

Një zyrtar sigurie në ambasadën e Ukrainës në Madrid u plagos kur hapi një letër bombë drejtuar ambasadorit të mërkurën. 

SHBA-ja do të dërgojë raketa të avancuara në Ukrainë

Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, tha se do t’i dërgojë Ukrainës një numër të vogël të sistemeve të raketave të teknologjisë së lartë me ...

Mehaj: Ushtria jonë po vazhdon të furnizohet me armatim dhe pajisje moderne

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka kujtuar dëbimin me dhunë të shqiptarëve të Kosovës nga forcat paramilitare serbe, 23 vjet më parë.

Serbia lavdërohet me armë të reja të blera nga Rusia

Serbia lavdërohet me armë të reja të blera nga Rusia

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka njoftuar për një dërgesë të re të armëve nga Rusia megjithë frikën se investimi i madh i shtetit në ...

Mbi 30 milionë euro parashihet të investohen për armatimin e Ushtrisë së Kosovë

Mbi 30 milionë euro janë paraparë për investim në sistemin e armatimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Serbia pranon sistemin rus të mbrojtjes ajrore "Pancir S1"

Gjatë fundjavës, Serbia ka pranuar një dërgesë të sistemeve të mbrojtjes ajrore ruse “Pancir S1”, megjithë paralajmërimet për sanksione të mundshme nga ana e SHBA-së kundë...