array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Isa Vatovci

Isa Vatovci

Isa Vatovci është bërë pjesë e Ekipit të Kallxo.com nga shtatori i 2018. Ka një përvojë të gjatë si gazetar dhe ka punuar në disa media në vend. Ka diplomuar në Fakultetin Filologjik në Degën e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe. Specialiteti i tij është kultura, temat nga trashëgimia, por nuk lë anash as ato sociale.  Letërsia është pasioni i tij. Pavarësisht se  është rritur me veprat e Kadarenë, është Shekspiri ai që  i jep kuptim dëshirës për t’iu rikthyer leximit.

Beyonce bën histori në Grammy 2023, Harry Styles fiton çmimin për albumin e vitit

Ligji i pagave, vlera e koeficientit për pozitën që nuk ekziston në institucionet kulturore

Teatri Kombetar

Projektligji për artin dhe kulturën publikohet në platformën për konsultime publike

Hoti pas takimit me Escobarin: SHBA-të janë aleati ynë strategjik

Kurti pas takimit me Erdoganin: Në Stamboll nis një pjesë e mirë e zgjimit tonë kombëtar

Inspektorati i Tregut: Një lloj i vajit ushqimor të prodhuar në Serbi nuk i plotëson kriteret

Jepet premiera e filmit ‘Adnan Kafazi’, kompletohet trilogjia e gangsterëve kosovarë

Filmi ‘Prishtinë 2002’ në garë për çmime në festivalin e njohur francez

Pas restaurimit, Ministria Kulturës synon rikthimin e rikonceptuar të ekspozitës ‘Cikli i jetës’ në Muzeun Etnologjik

Driton Hajredini fiton çmimin 'Muslim Mulliqi'

Vlera e koeficientit dyfishon pagat e drejtorëve të institucioneve të kulturës

Qiramarrësit dhe punëtorët e lokaleve protestojnë për rritjen e çmimit të qirasë nga NPB

Komuna e Kamenicës zgjedh sportistët e vitit 2022, reagon Klubi i Atletikës ’Rogana’

Ekspozitë për grevën e minatorëve të Trepçës më 1989

Rritet numri i viktimave pas sulmit të armatosur në Jerusalemin Lindor