Postet nga: shkup

Nuk i jepet viza, qytetarja ankohet se iu pamundësua të shkojë në Austri te vajza e sëmurë

Merita Hoxha Maksuti, qytetare, ka thënë se po i pamundësohet bashkimi me vajzën e saj të mitur, e cila ndodhet në Austri për shërim.

Arrestohet një shkupjan, i dyshuar për vrasjen e nënës së tij

Një 62-vjeçar nga Shkupit është arrestuar sot në orën 7:50 në rrugën “23 Tetori”, për shkak të dyshimit se e ka vrarë nënën e tij 84-vjeç...

Kurti në Shkup: Krimi e korrupsioni është multietnik, do ta luftojmë në tërë vendin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin Ekonomik në Shkup, ka thënë se qeveria e tij është duke luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar multietnik.

Forum në Shkup për Axhendën e Gjelbër Evropiane

Axhenda e Gjelbër dhe Marrëveshja e Gjelbër Evropiane për Ballkanin Perëndimor bashkoi në Shkup liderë ballkanik, politikanë e ekspertë evropianë dhe përfaqësues të ...

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut do të mbajnë mbledhje këtë të enjte

Më 16 shtator (e enjte) Qeveria e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut do të mbajnë mbledhje të përbashkët.

Albin Kurti: Vetëm kur të lidhemi fort me njëri-tjetrin, do të mund të hapemi me fqinjët pa u rrezikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në kuadër të aktiviteteve për shënimin e “100 vjetorit – Hasan Prishtina Kryeministër i Shqipërisë”, që po mbahet në Shkup, u ...

Në Kosovë kundërshtohet fort nisma “Open Balkan”

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës e konsiderojnë të rrezikshme nismën e shpalosur të enjten në Shkup nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, presidenti i ...

Zaev, Rama e Vuçiq nënshkruajnë disa marrëveshje për bashkëpunim rajonal

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kanë nënshkruar sot një paketë dokumentesh të memorandumit të ...