Postet nga: policia e shtetit

Aksion nga Velipoja në Ksamil, bllokohen 200 jet ski dhe gomone

Prej ngjarjes së rëndë në plazhin e Potamit policia është në aksion në të gjithë vijën bregdetare, nga Velipoja në Ksamil, për rritjen e sigurisë në plazhe.

Vdekja e 7-vjeçares në Himarë, polici ngushëllon familjarët dhe i kërkon falje Policisë së Shtetit

Polici Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë nga Gjykata e Vlorës për ta lënë në burg, pasi goditi për vdekje me ...

Tifozët boshnjakë përplasen me policinë jashtë stadiumit “Air Albania” (VIDEO)

Tifozët boshnjakë të skuadrës Zrinjski Mostari janë përplasur me forcat e policisë jashtë stadiumit “Air Albania”, pas përfundimit të ndeshjes me Tiranën, e vlefshme pë...

Vrasja e trefishtë në Fushë-Krujë, policia ofron mbi 25 mijë euro për çdo informacion për zbardhjen e ngjarjes

Teksa kanë kaluar rreth 18 orë që nga vrasja e trefishtë në mbikalimin e Fushë –Krujës mesditën e së dielës gjatë një atentati, ende nuk ka asnjë të ...

Goditi pushuesit me anijen në Jalë, arrestohet 37-vjeçari nga Tirana

Policia e Shtetit ka arrestuar një 37-vjeçar pasi dje me anije me motor në bregdetin e Jalës kishte goditur pushuesit në shezllone.

Sarandë, theu masën e arrestit dhe kërcënoi se do ta vriste ish-gruan e tij

Një 34 vjeçar me inicialet K.H., është arrestuar gjatë ditës së sotme nga forcat e rendit në Shqipëri.

Drogë në formë çokollate nga Tirana në Tropojë, sekuestrohen 15 pako

Një operacion i pazakontë antidrogë është finalizuar me sukses nga policia e shtetit ditën e djeshme, ku u sekuestruan 15 pako me kanabis në formë çokollate, që po transportoheshin me ...

Dhërmi, shpëtohen tre turistë të huaj që rrezikonin të mbyteshin në detin e trazuar

Policia Kufitare në Dhërmi në bashkëpunim me dy qytetarë me mjete lundruese private u erdhi në ndihmë tre turistëve të huaj të cilëve iu rrezikua jeta ...