Postet nga: policia e shtetit

Sekuestrohen rreth 80 mijë franga zvicerane nga policia në Shqipëri

Policia e Kukësit dhe ajo Kufitare në Morinë kanë sekuestruar rreth 80 mijë franga zvicerane nga dy persona.

Video – Policia kap shoferin duke vozitur me mbi 230 km në orë

Policia e shtetit ka njoftuar se po vijon kontrolli me radar nga Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore, për të parandaluar shpejtësinë tej normave të lejuara, ...

Arrestohet një person në Durrës dyshohet se vodhi në banesat e dëmtuara nga tërmeti

Policia e shtetit ka arrestuar një 35 vjeçar me inicialet Xh. K. nga Durrësi në lidhje me veprën penale të vjedhjes.

Gjykata lë në burg dy vëllezërit e akuzuar për marrëdhënie seksuale me një vajzë me probleme mendore

Gjykata e Rrethit Gjyqësor në Kukës ka pranuar kërkesën e prokurorisë  për caktimin e paraburgimit për Xhezmi H, 31 vjeç dhe Memo H, 24 vjeç të ...

Shqipëri: Arrestohet në flagrancë 48 vjeçari duke trafikuar emigrantë

Një 48 vjeçar është arrestuar nga Policia e Shtetit gjatë ditës së djeshme nën dyshimet për transport të paligjshëm të emigrantëve. Sipas njoftimit të bë...

Policia arreston dy vëllezër të dyshuar se dhunuan 20 vjeçaren

Dy vëllezër nga fshati Lojme në Kukës janë arrestuar dje nga Policia e Shtetit nën dyshimet se kanë dhunuar një vajzë.

Sekuestrohen dy pallate e një hotel në vlerë të 2 milion eurove në Shqipëri

Policia e Shtetit po vazhdon që të zbatoj operacionin për sekuestrimin e pasurisë së fituar nga veprimtaria kriminale.

Edhe një kosovar cak i Policisë shqiptare për sekuestrim të pasurisë

Një kosovar dhe një shtetas i Polonisë të dy me vendbanim në Zvicër kanë qenë objekt hetimi nga ana e Policisë së Shtetit për shkak të dyshimit se ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!