Postet nga: Erion Veliaj

Vijojnë protestat para bashkisë së Tiranës për largimin e kryebashkiakut Veliaj

Protestues opozitarë u tubuan sërish sot para Bashkisë së Tiranës, duke kërkuar largimin nga detyra të kryebashkiakut Erjon Veliaj.

Veliaj në SPAK lidhur me hetimet për inceneratorin e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, më 30 prill ka qëndruar në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) për rreth tetë ...

Protestuesit përleshen me policinë para bashkisë së Tiranës

Në protestën e thirrur në Tiranë nga partitë opozitare, protestuesit u përleshën me policinë para bashkisë së kryeqytetit shqiptar. Protestuesit hodhën flakadanë dhe koktej molotovi në ...

Kryebashkiaku i Tiranës Veliaj dhe ministrja Margariti gjobiten për përdorim të burimeve publike për fushatë

KAS vendosi të gjobiste kryebashkiakun Veliaj dhe ministren e Kulturës, Elva Margariti për shkelje të Kodit Zgjedhor gjatë një takimi në Teatrin e Operas dhe Baletit përpara ...

Organizatat e medias dënojnë sulmin e Veliajt ndaj gazetares Ola Xama

Gazetarja Ola Xama u përball me sulme verbale nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj pas publikimit të një shkrimi që bazohej në hetimet e SPAK pë...

Piramida e Diktatorit të përbuzur shndërrohet në simbol për të ardhmen e Shqipërisë

Piramida e cila për një kohë të gjatë ishte kujtesë e një regjimi brutal dhe dekadash zhgënjimi, tani është  simbol i një qyteti që aspiron të jetë "Tel ...

Veliaj takohet me Zelenskyn, nënshkruhet Memorandumi për rindërtimin e qyteteve të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, së bashku me përfaqësuesit e Shoqatës së Qyteteve Evropiane të Eurocities në mbështetje të Ukrainës, kanë takuar ...

Veliaj: 'Sunny Hill' do t'i sjellë rreth 50 milionë euro Tiranës

Festivali 'Sunny Hill' për herë të parë do të mbahet në Tiranë. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zbuloi lokacionin që për 4 ditë do të presë me mijë...