Shkarkohet drejtori i Qendrës së Studentëve, Fatmir Sfishta

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Tekonologjisë e ka shkarkuar nga pozita drejtorin e Qendrës së Studentëve në Prishtinë, Fatmir Sfishtën.

Ketë lajm për KALLXO.com ka konfirmuar vetë Sfishta.

Ai ka thënë se vendimin për shkarkimin  e tij e ka marrë sot pas orarit zyrtar të punës, përmes një e-mail.

Tutje ka theksuar se arsyet e shkarkimit nuk mund t’i bëjë të ditura sonte.