Postet nga: IPK

IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e kapitenit policor Riza Murati, i cili është shef i Sektorit qendror për hetimin e ...

Tejkaluan autorizimet policore gjatë përdorimit të forcës, IPK rekomandon suspendimin e dy policëve

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se ka rekomanduar suspendimin e dy zyrtarëve policor pas një rasti ku dyshohet se policët tejkaluan autorizimet zyrtare.

Suspendohet një polic i dyshuar për kontrabandë me mallra

Një zyrtar i Policisë së Kosovës është suspenduar më 28.03.2024 nën dyshimet për kontrabandë me mallra.

Polici në Vushtrri sulmohet nga qentë endacakë, i gjuan me armë zyrtare

Arma zyrtare e një polici është përdorur në mëngjesin e ditës së djeshme, më 17.03.2024, në Vushtrri.

Detaje nga dosja e policit që dyshohet se mori ryshfet për plotësimin e gjobave fiktive të trafikut

Polici i trafikut Tush Gjini ra në prangat e Inspektoratit Policor të Kosovës mbrëmjen e datës 23.02.2024 nën dyshimin se ka marrë ryshfet 1 mijë euro.

Dyshohet se kërcënoi policin që pretendohet se i rrahu djalin, babai i të riut nga Vushtrria dërgohet në mbajtje

Babai i Artan Hasanit, i cili pretendon se u rrah nga dy policë në Vushtrri, mbrëmjen e 23.02.2024 është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin pë...

Rrëfimi i të riut nga Vushtrria që pretendon se u rrah nga disa policë (VIDEO)

Brenda dhomave të stacionit të policisë në Vushtrri, Artan Hasani pretendon se u rrah nga disa policë.

Pas arrestimit të zyrtarit policor në Gjakovë, IPK arreston të dyshuarin për dhënie ryshfeti mbi 1 mijë euro

Pas arrestimit të zyrtarit policor në Gjakovë nën dyshimin se pranoi ryshfet mbi 1 mijë euro për plotësim të dy vendimeve (fiktive) për kundërvajtje, Inspektorati Policor ...