Postet nga: Ministria e Arsimit

Ministrja Nagavci në Bruksel, synon bashkëpunim ndërkombëtar në kërkim dhe inovacion

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Bruksel. Nagavci bashkë me kryetaren e Këshillit Shetëror të Shkencës ...

Ministrja Nagavci ua ndan 229 mijë euro studentëve që patën lëshime teknike gjatë aplikimit për bursë elitare

229 studentëve, të cilët kanë aplikuar për bursë elitare, por që kanë pasur lëshime teknike gjatë aplikimit në platformën e-Kosova, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ...

Raportimi nga KALLXO.com - Studentja e Mjekësisë e kthen bursën që e mori pa meritë

KALLXO.com më 17.01.2024  raportoi për një studente të Fakultetit të Mjekësisë, F. Z., e cila dyshohej se nuk e kishte merituar bursën elitare të ndarë nga Ministria ...

UP lansoi projektin që synon avancimin në arsim përmes reformës së poltikës dhe praktikës

Në Fakultetin e Edukimit të Universitetit të Prishtinës është lansuar projekti i ri i financuar nga Bashkimi Evropian, i cili quhet “Avancimi i arsimit të bazuar në vlera pë...

MAShTI: 225 studentë kosovarë do të mund të studiojnë në universitetet prestigjioze të Hungarisë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka bërë të ditur se 225 studentë kosovarë do të kenë mundësi të studiojnë në universitetet prestigjioze të Hungarisë duke nisur ...

MASHTI i dha bursë studentes që dyshohet se nuk i plotësoi kriteret

Studentja në Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës, F. Z., është njëra nga aplikueset që po dyshohet se nuk e ka merituar bursën elitare të ...

Ministrja Nagavci prezantoi punën në arsim gjatë vitit 2023

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka prezantuar punën dhe sfidat në arsim përgjatë vitit 2023. Sipas ministres Nagavci, rishikimi i teksteve shkollore, miratimi i ligjit për edukimin ...

Nagavci takohet me drejtuesit e shkollës së mesme shqipe nga Bujanoci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka takuar të martën përfaqësuesit e shkollës së mesme “Sezai Surroi” nga Bujanoci.