Postet nga: përparim rama

Akuzat për tenderin për digjitalizim, Komuna e Prishtinës: Ndërhyrjet e paligjshme nuk janë pjesë e politikës sonë

Partia më e madhe opozitare në kryeqytet, Lëvizja Vetëvendosje, më 11.04.2024, hodhi akuza drejt qeverisjes së Përparim Ramës lidhur me tenderin për digjitalizimin e proceseve edukativo-arsimore.

Lëvizja Vetëvendosje me akuza për Përparim Ramën lidhur me tenderin për digjitalizim

Partia më e madhe opozitare në kryeqytet, Lëvizja Vetëvendosje, ka hedhur akuza drejt qeverisjes së Përparim Ramës lidhur me tenderin për digjitalizimin e proceseve edukativo-arsimore.

Përparim Rama prezanton projektin fitues për dizajnin e çerdheve dhe kopshteve në lagjen Kolovicë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, sot me 01.04.2024 ka prezantuar projektin fitues për dizajnin e çerdheve dhe kopshteve në lagjen Kolovicë të kryeqytetit.

Kryetari Rama reagon pas lirimit të Elza Ujkanit nga Spitali: Jemi të përkushtuar për të parandaluar fatkeqësi të ngjashme

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar dy ditë pasi u lirua nga spitali Elza Ujkani, 23-vjeçarja pësoi lëndime nga kulmi që ...

Prishtinë, hapet konkursi për krijimin e Sheshit Monumental për Adem Jasharin dhe Familjen Jashari

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se kanë hapur konkursin për krijimin e Sheshit Monumental të Komandantit Legjendar, Adem Jashari.

Thirret seancë e jashtëzakonshme për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit Komunal në kryeqytet

Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë thirrur seancë të jashtëzakonshme për të enjten më 14.03.2024, për zgjedhjen e kryesuesit të ...

Për nder të muajit të Ramazanit në Prishtinë dekorohet rruga 'Ibrahim Lutfiu'

Në prag të muajit të Ramazanit, Komuna e Prishtinës ka dekoruar rrugën “Ibrahim Lutfiu”.

Kuvendi Komunal i Prishtinës mblidhet për shkarkimin e kryesuesit Pëllumb Bajqinovci - VIDEO

Kuvendi Komunal i Prishtinës është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme për të shkarkuar kryesuesin, Pëllumb Bajqinovci.