Postet nga: burgim

Sulmuesi i Lady Gaga-s dënohet me 21 vjet burg

Zyrtarët amerikanë thanë të hënën se njeriu që e qëlloi dhe plagosi qenin e Lady Gaga-s vitin e kaluar u dënua me 21 vjet burg pasi ...

U kap me mbi 1,7 kg drogë në shtëpi, dënohet me burg

Gjykata e Prizrenit e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me 22 muaj burgim dhe 1 mijë e 300 euro gjobë, Edon Bytyqin për akuzën e posedimit dhe shpë...

Denoncimi i KALLXO.com – Mbi 10 vite burg për biznesin e bombave, Gjykata i gjen fajtorë të akuzuarit

Në muajin maj të vitit 2018 kallxo.com kishte raportuar një rrëfim ekskluziv i cili kishte tronditur vendin. Një person kishte rrëfyer se si ishte angazhuar për të ...

Rasti 'Çekiçi' - 30 vite burgim ndaj të akuzuarit Gëzim Retkoceri

Për herën e 3 dënohet me burgim Gëzim Retkoceri për vrasjen e Naim Hajrizit në prill të vitit 2009.

Bënte thirrje për kryerjen e akteve terroiste, dënohet me 2 vite e 6 muaj burgim

Gjykata në Prishtinës gjeti se K. P. është fajtor për veprën penale nxitje për terrorizëm në vazhdimësi.

22 vite burgim të akuzuarit për vrasjen e të miturit në Prishtinë

I akuzuari Eduard Ibrahimi të martën është shpallur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata e Prishtinës nën akuzat për vrasje të rëndë.

Rrënimi i aneksit të 'ABI Çarshisë', deputetja e LVV-së dënohet me burgim

Gjykata e Prizrenit vendosi të martën që t’i shpallë fajtorë dhe t’i dënojë dy nga gjashtë zyrtarët e kësaj komune nën akuzat pë...

Burgim e gjobë të akuzuarit për 10 kg drogë

Gjykata e Prizrenit e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar Sevki Kayserlin nën akuzat për posedim të narkotikëve.