Postet nga: Arbërie Nagavci

Ministrja Nagavci në Bruksel, synon bashkëpunim ndërkombëtar në kërkim dhe inovacion

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Bruksel. Nagavci bashkë me kryetaren e Këshillit Shetëror të Shkencës ...

Ministrja Nagavci ua ndan 229 mijë euro studentëve që patën lëshime teknike gjatë aplikimit për bursë elitare

229 studentëve, të cilët kanë aplikuar për bursë elitare, por që kanë pasur lëshime teknike gjatë aplikimit në platformën e-Kosova, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ...

Para shënimit të 54-vjetorit të UP-së, Kurti e Nagavci takojnë rektorin Qerimi

Pothuajse një javë ditë para shënimit të 54-vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës, kryeministri i vendit Albin Kurti, është takuar me rektorin e UP-së, Qerim Qerimi.

Pas më shumë se një muaj nga rezultatet në PISA, ministrja Nagavci i mbledhë ekspertët

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, është takuar të premten me përfaqësues nga Fakulteti i Edukimit, Instituti Pedagogjik, Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë pë...

MAShTI: 225 studentë kosovarë do të mund të studiojnë në universitetet prestigjioze të Hungarisë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka bërë të ditur se 225 studentë kosovarë do të kenë mundësi të studiojnë në universitetet prestigjioze të Hungarisë duke nisur ...

MASHTI i dha bursë studentes që dyshohet se nuk i plotësoi kriteret

Studentja në Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës, F. Z., është njëra nga aplikueset që po dyshohet se nuk e ka merituar bursën elitare të ...

Ministrja Nagavci prezantoi punën në arsim gjatë vitit 2023

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka prezantuar punën dhe sfidat në arsim përgjatë vitit 2023. Sipas ministres Nagavci, rishikimi i teksteve shkollore, miratimi i ligjit për edukimin ...

Nagavci: Më 2024 synojmë që mësimdhënësit t’i nënshtrohen një provimi

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci në konferencën e fundvitit ka bërë të ditur se në qershor të vitit 2024 pritet që mësimdhënësit t’i në...