Postet nga: donika gërvalla

Ministrja e Jashtme belge: Tensionet janë të larta, duhet të vazhdoj dialogu Kosovë-Serbi

Ministrja e Punëve të Jashtme, Çështjeve Evropiane, Tregtisë së Jashtme dhe Institucioneve Federale të Kulturës të Belgjikës, Hadja Lahbib pas takimit më kryediplomaten Donika Gërvalla ka ...

Ministrja Gërvalla pret në takim homologen nga Belgjika

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) Donika Gërvalla- Schwarz, ka pritur në takim ministren e Punëve të Jashtme, Çështjeve Evropiane, Tregtisë së Jashtme dhe ...

Përplasje mes deputetes Musliu- Shoshi dhe ministres Gërvalla, shkak paga e Gani Jakupit

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu- Shoshi dhe ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvlla kanë debatuar sot në mbledhjen e Komisionit parlamentar lidhur me pagën e kë...

Ministrja Gërvalla deklarohet për raportimet për pagën e Gani Jakupit

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka folur sot lidhur me raportimet për angazhimin dhe pagën e këshilltarit të jashtëm ...

Gërvalla: Presim që BE të ketë qëndrim të qartë për të adresuar sulmin e Banjskës

Në prag të fillimit të takimit të ministrave të jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor me 27 vendet e Bashkimit Evropian, kryediplomatja kosovare Donika Gërvalla ka thënë ...

Ministrja Gërvalla po merr pjesë në Forumin e Paqes në Paris

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla është pjesëmarrëse në Forumin e Paqes në Paris, ku ...

Ministria e Punëve të Jashtme: Kosova synon që vitin e ardhshëm të anëtarësohet me të drejta të plota në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

Zëvendëskryeministrja e Kosovës dhe ministrja e Punëve të jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është duke marrë pjesë në Konferencën e Ministrave të Frankofonisë ...

Gërvalla: Marrëveshja Kosovë - Serbi duhet të zbatohet në tërësi, zbatimi i pjesshëm nuk sjell përparim

Këtë javë në Bruksel, pas takimit me udhëheqësit e Bashkimit Evropian dhe presidentët e kryeministrat e Francës, Gjermanisë dhe Italisë, Kryeministri i Kosovës Albin ...