Postet nga: MPJD

Ministria e Punëve të Jashtme jep detaje për udhëtarët e aksidentuar në Serbi, falënderon autoritetet për ndihmën e dhënë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se udhëtarët nga Kosova të aksidentuar mbrëmjen e kaluar në Krushevc të Serbisë, kanë vazhduar udhë...

Shpallet person non-grata një zyrtar rus i UNMIK-ut në Kosovë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka bërë të ditur se se me kërkesë të kryeministrit Albin Kurti, sot ka nxjerrë vendimin ...

Përkundër kërkesës së BE-së, MPJD ia ndalon sërish Petkoviqit hyrjen në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ia ka refuzuar sërish kërkesën që të vizitojë Kosovën, drejtorit të ashtuquajturës Zyrë ...

Zyra e BE-së: Kosova të rishqyrtojë vendimin, Petkoviqit është dashur t'i lejohet vizita

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë i ka bërë thirrje Kosovës që të rishqyrtojë vendimin e saj që ia ndaloi hyrjen në Kosovës, drejtorit të ashtuquajturës ...

Petar Petkoviqit i ndalohet hyrja në Kosovë

Drejtorit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, edhe një herë i është ndaluar hyrja në Kosovë.

Mbi 5,400 euro i kushtoi Ministrisë së Jashtme bileta e aeroplanit e një zyrtari të saj

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se Ministria e Punëve të Jashtme kishte blerë një biletë në relacionin Nairobi (Kenia) – transit përmes Amsterdamit - në Nju Jork (...

MPJD: Jemi në pritje të largimit edhe të dy kosovarëve nga Afganistani

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se përpos që janë evakuuar dy shtetas të Kosovës në Afganistan, janë në kontakt edhe me dy ...

MPJD: Tre kosovarë gjenden momentalisht brenda territorit të Afganistanit

Tre shtetas të Republikës së Kosovës janë momentalisht brenda territorit të Afganistanit, vendi i cili po pushtohet nga talebanët në shumicën e qyteteve.