Foto: Policia e Kosovës/ Ilustrim

Bastisje në një shtëpi në Suharekë, policia gjen armë në një shtëpi 

Një bastisje është zhvilluar më 10.04.2024 në fshatin Duhël në Suharekë. 

Shtëpia e një personi të dyshuar është bastisur ndërsa policia ka gjetur dhe sekuestruar armë e municion. 

Policia e Kosovës ka njoftuar se njësia e hetimeve në koordinim me prokurorin, në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar, kanë gjetur dhe sekuestruar, një pushkë gjuetie, një pistoletë, një karikator të zbrazët si dhe gjashtë fishekë. 

I dyshuari është arrestuar ndërsa për rastin është intervistuar. 

Prokurori kujdestar ka vendosur që të njëjtin ta hetoj në procedurë të rregullt. Rasti është iniciuar si armëmbajtje pa leje.