array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

KPK refuzon kërkesën e KALLXO.com për të marrë pjesë fizikisht në takimin e nesërm

Nesër mbledhja e Këshillit Prokurorial, shqyrtohet edhe marrëveshja e propozuar nga kryeprokurori i suspenduar i Gjakovës, Ramiz Buzhala

Modeli i përkrahjes për të shmangur faktorët e terrorizmit 

Trupa të FSK-së në veri: Ministri i Mbrojtjes dhe KFOR-i demantojnë Listën Serbe

Të arrestuarit për fajde në rastin 'Brezovica' në foto me disa politikanë kosovarë (FOTO)

Qytetari raportoi vjedhjen e 30 mijë eurove, policia identifikon të dyshuarën dhe e detyron t'i kthejë paratë

Krejt çka ndodhi me autobusin me targa serbe që u ndal nga një kosovar në Pejë

Shtëpi e vetura të përmbytura nga vërshimet në Rahovec

Arrestohen dy persona, përfshihen në konflikt mes vete

Policia i gjeti të mbjellur kanabis në shtëpi, rasti shkon në procedurë të rregullt

OKB-ja kërkon nga talibanët të rihapin shkollat për vajzat afgane

Shtatë persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në 24 orët e fundit

Sekuestrohen thika, shkop metalik, jelekë multifunksional, bllokues valësh e drogë, arrestohen tre persona

32 vjeçari dyshohet se i vodhi varësen e floririt, arrestohet nga policia

Gjuajtën me armë nga vetura në lëvizje dhe largohen nga vendi i ngjarjes, policia po heton rastin