array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Grupi i të akuzuarve për fajde në Pejë do të përballet edhe me hetimin për prejardhjen e pasurisë

Dosja e fajdeve në Pejë, detaje se si organizoheshin takimet mes ‘fajdexhinjve’ e viktimës

Zhvillimet në SHKK, gardiani caktohet u.d. zëvendësdrejtor i burgut

Djali dyshohet se shtyu nënën të vriste veten

Njësia elite e Policisë me pjesëtarë shtesë, betohen edhe para varreve të Jasharajve - FOTO

Avokati pretendon se i dyshuari për dhunimin e 14-vjeçares ishte duke u trajtuar nga varësia e narkotikëve

Çka deklaroi në Polici i dyshuari për dhunimin e 14-vjeçares në Junik, flet avokati i tij

Dosja e prokurorisë: Si arriti e mitura të arratiset nga dritarja e shtëpisë së të dyshuarit

Dosja: 33-vjeçari dyshohet se dhunoi tri herë seksualisht 14-vjeçaren

ShBA-të për aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës: Kosova si vend sovran, përcakton prioritetet e politikës së jashtme

Vrasja në Kaçanik, flet kryeprokurori i Ferizajt

Të shtëna me armë në Kaçanik, vdes një person

Vuçiq nga Beogradi ‘konfirmon’ se ka qasje se çka ndodh në veri të vendit, publikon pamje nga Mitrovica Veriore

Dosja- Polici dyshohet se kërkoi 50 euro ryshfet për të ia kthyer dokumentet kompanisë së autobusëve

Nxënësi nga Kosova fiton çmimin e tretë në Kupën Evropiane të Matematikës