Shpend Ahmeti. Kuvendi Komunal

KDI vlerëson transparencën e Komunës së Prishtinës

Kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot feston ditëlindjen.

Ai përmes një postimi në profilin e tij në Facebook tha se në këtë ditë mori një dhuratë të veçantë, ku vlerësohet komuna që ai e udhëheq.

“Dhurata më e mirë për ditëlindje ishte letra që e mora sot nga KDI dhe Transparency International Kosova ku në 43 indikatorë jemi vlerësuar me 100 pikë nga 100. Ky vlerësim është bërë si pjesë e projektit të USAID TEAM”, ka shkruar Ahmeti.

Ahmeti po ashtu është edhe pjesë e Delegacionit Shtetëror që do ta udhëheq Dialogun final Kosovë-Serbi.

www.kallxo.com

 

18 Prill 2019 - 22:08

Arbisa Shefkiu 18/04/2019 - 22:08
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend