Postet nga: KDI

Hoti për njohjen nga Izraeli: Po mundohemi ta amortizojmë duke mos e bërë të madhe

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka komentuar deklaratat të cilat kanë ardhur pas njohjes nga Izraeli si dhe pakënaqësinë e Turqisë për këtë pikë.

KDI: Në tremujorin e parë 2020 deputetët shpenzuan rreth 12 mijë euro në udhëtime

Eugen Cakolli, nga Instituti Demokratik i Kosovës ka prezantuar gjetjet nga monitorimi i punës së Kuvedit për sesionin pranveror 2020.

KDI: Shumica parlamentare e brishtë ndikoi në punën e Kuvendit

Instituti Demokratik i Kosovës ka prezantuar gjetjet nga monitorimi i punës së Kuvendit gjatë sesionit pranveror 2020.

KDI kundërshton vendimin e Zemajt për shfuqizimin e Udhëzimit për çmimin e barnave

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) përmes një komunikate ka kundërshtuar vendimin e Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, për shfuqizimin e Udhëzimit Administrativ që ...

Pandemia i la pa kryetarë dy komuna, por s’i ndalon zgjedhjet e Serbisë brenda shtetit të Kosovës

Këtë të diel qytetarët nga komuniteti serb në Kosovë do të mund të votojnë për zgjedhjet parlamentare të Serbisë, kjo pasi Qeveria e Kosovës lejoi mbajtjen ...

Avdullah Hoti e quan "konspiracion" idenë e shkëmbimit të territoreve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në një tryezë të KDI-së për dialogun Kosovë-Serbi, sot ka deklaruar se temën e shkëmbimit territorial nuk do ta marrë ...

Avdullah Hoti nuk pret marrëveshje finale në takimin e 27 qershorit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se nuk ka ndonjë agjendë sa i përket takimit të 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë me liderët e Serbisë.

Hoti: Kam mandat për të negociuar, s’do të lejoj të ndërhyjë askush

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një tryezë të KDI-së rreth dialogut Kosovë - Serbi, ka thënë se ai ka mandat që të jetë pjesë e dialogut Kosovë...