Postet nga: Shpend Ahmeti

Shpend Ahmeti: 2 milionë euro nga qeveria hajgare, kaq janë pagat e deputetëve

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka quajtur hajgare ndihmën  e qeverisë prej dy milionë eurove për biznese.

Ahmeti: Kemi angazhuar staf shëndetësor shtesë për shkak të infektimeve të shumta nga COVID-19

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se COVID-19 më së shumti ka prekur stafin shëndetësor, gjë që ka shkaktuar edhe goditje të kapaciteteve për të ...

Shpend Ahmeti uron Shpejtim Bulliqin dhe Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka uruar Shpejtim Bulliqin për fitoren në zgjedhjet për kryetar të Podujevës, por edhe Lëvizjen Vetëvendosje.

Ahmeti: Nëse shtatorja e Fadil Vokrrit ngjason me maketën, nuk do ta lejojmë vendosjen

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti,  ka paralajmëruar kundërshtimin e vendosjes së shtatores së  Fadil Vokrrit nëse ngjason me maketën e prezantuar.

Ahmeti: 40% zbritje, 100% infeksion – do bëhet njëmend “Black Friday”

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar në lidhje me grumbullimet e mëdha të njerëzve në dyqane në atë që quhet “Black Friday”.

Pas raportimit të KALLXO.com, Komuna e Prishtinës i përfshinë edhe mediat e shkruara në subvencionim

Pas raportimit të KALLXO.com për diskriminimin e mediave në kriteret e vendosura për ndarjen e subvencioneve nga Komuna e Prishtinës, sot janë ndërruar kriteret dhe ...

Ahmeti ndan grante për mediat e Prishtinës, kriteret diskriminojnë mediat online

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se ka vendosur që mediat që janë në kryeqytet të ndihmohen me një fond prej 100 mijë eurosh.

Leutrim Retkoceri: Moskryerjen e punëve Shpend Ahmeti e arsyeton me vonesa të procedurave tenderuese

Leutrim Retkoceri, këshilltar nga PDK në Prishtinë, në debatin "Jeta në Komunë" deklaroi se kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, moskryerjen e punëve e arsyeton ...