array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arbisa Shefkiu

Arbisa Shefkiu

Arbisa Shefkiu iu bashkua ekipit të KALLXO.com si gazetare në tetor të vitit 2018. Ajo ka diplomuar në Kolegjin AAB në drejtimin Komunikim Masiv dhe Gazetari. Para se të bëhej pjesë e KALLXO.com, ajo ka punuar për dy vite në gazetën “Epoka e Re”. Në median tonë, ajo e mbulon sektorin e arsimit dhe gjithashtu pëlqen të mbulojë storiet me karakter social. Ajo është një person i shoqërueshëm dhe shumë e përkushtuar në punën që e bën.

Rezultatet e Provimit të Maturës – kalueshmëria 78.43%

Zgjedhja e anëtarëve të ri, flasin nga Këshilli Drejtues i UP-së

Inspektorati i Tregut u jep 3 ditë afat furrtarëve të Gjilanit të arsyetojnë shtrenjtimin e çmimit të bukës

UP reagon pas kritikave për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Drejtues

Komuna fillon me lirimin e trotuareve nga kafenetë në qendër të Prishtinës - Pamje

Rritja e çmimit të bukës në Gjilan, Inspektorati i Tregut pritet të nis hetime

Mes tensionesh, zgjidhen anëtarët e Këshillit Drejtues të UP-së

Bllokohet hyrja e rektoratit, protestojnë senatorët studentë që janë në përfundim të mandatit

Senati i UP-së diskutoi në mbledhje të jashtëzakonshme për senatorët studentë dhe votat e tyre për anëtarë të KD-së

Publikohen rezultatet e Testit të Arritshmërisë

Borell: Në fund të qershorit mund të ketë një takim të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë

Presidentja e Komisionit Evropian fanse e Dua Lipës, Osmani e fton në 'Sunny Hill'

Presidentja e Parlamentit Evropian: Kosovës duhet t'i hiqen vizat

Osmani: Qytetarëve të Kosovës u është bërë padrejtësi e madhe

Këshilli i Etikës vendos për plagjiaturën e Dugollit dhe Kastratit, Dugolli e quan fushatë të ORCA-s