Foto: FFK

Kosova dhe Zvicra ndajnë pikët, Muriqi barazon në sekondat e fundit të ndeshjes

Kosova dhe Zvicra kanë ndarë pikët në ndeshjen kualifikuese për “Euro 24”.

Në sekondat e fundit të ndeshjes barazoi rezultatin Vedat Muriqi në 2:2.

Të parët ishin mysafirët që shënuan në portën e Kombëtares së Kosovës. Remo Freuler shënon për 1-0 nga afërsia, pas një aksioni të mirë të zviceranëve në minutën e 14-të.

Me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim 15-minutësh.

Në minutën e 65-të lojës, Vedat Muriqi shënoi gol për Kosovën pas një asistimi të Milot Rashicës.

Por, në minutën e 79, zviceranët shënuan sërish, topin në fund e preku Amir Rrahmani i Kosovës.