Postet nga: 1 maji

Kurti uron 1 Majin, ditën e punëtorëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar ditën e punëtorëve, 1 Majin.

Papunësi dhe mungesë punëtorësh

Një Maji - Dita Ndërkombëtare e Punës - e gjen Kosovën me shifër më të ulët të papunësisë, krahasuar me vitet e kaluara, ...

PSD me aksion simbolik para Qeverisë: “Jemi në pushim vjetor ndaj të drejtave të punëtorëve”

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion simbolik sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, me rastin e 1 majit, ditës ndërkombëtare të punëtorëve.

Për 1 Maj, Sindikata e RTK-së ngrit shqetësimet për padrejtësitë ndaj tyre

Sindikata e Pavarur e Radio Televizionit të Kosovës (RTK), përmes një reagimi me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve, e ka quajtur të ...

Sot protestohet në Prishtinë

Me rastin e 1 Majit – Ditës së Punëtorëve janë paralajmëruar të mbahen protesta dhe aksione simbolike në Prishtinë.

1 Maji, Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve

1 Maji është dita që në të gjithë botën i kushtohet punëtorëve.

Më 1 Maj ndalohet qarkullimi i automjeteve në Gërmi

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se më 1 maj ndalohet qarkullimi i automjeteve në Gërmi dhe pika përfundimtare për lëvizjen e automjeteve.

Festojeni 1 majin në hotel Tanushaj, Sharr Travel nxjerr super ofertën 2 netë vetëm 60€

1 Maji po vjen.